Půlka prázdnin za námi?

1. august 2014 at 17:07 | Tereza |  Deníček
To už snad ani není možný. Celý školní rok se těším na letní prázdniny a když už jsou tady, tak si je ani pořádně neužiju. Jediný opravdu užitý týden byl asi ten týden v Řecku. Nebude to jediný týden, protože teď v sprnu jedu ještě na jednu dovolenou, takže další týden do sbírky.
Za 1. měsíc prázdnin jsem stihla dovolenou a nějaké přespávačky ve stanu. Což mi moc užité nepříjde (krom té dovolené) a teď už je 1. srpen. Popravdě, vůbec se netěším do školy. Proč? Je hned několik důvodů.
  • nenávidím učení, strašně mě nudí
  • každý den 6 hodin? to už vážně asi nezvládnu
  • hádka s mojí partou? úplně mě z ní vyhodili a vůbec o mě neprojevili zájem
Fakt vůbec nevím, jak letošní školní rok budu zvládat, protože v té skupině, ze které mě vyhodili, jsou nejhezčí holky ze třídy a jsou takové "nejdůležitější", takže jim všichni kluci propadli. Mají snad absolutní moc nad celou třídou. Naštěstí semnou do třídy chodí můj bratranec, se kterým si hrozně rozumíme a bydlí na stejné ulici jako já. S tím asi teď budu sedět a přichyluji se k jeho "partě", ikdyž je ve třídě tak trochu šikanován.
Na tento školní rok jsem hodně zvědavá, ale vůbec se na něj netěším. -.-
"Děti v Africe školu nemají, tak mi jim ji klině darujeme". :D
(by Domi)
Mimo jiné, chtěla jsem napsat článek s názvem "Dovolená v Řecku aneb Zakynthos z mého pohledu", bohužel nebyl čas a já ho nedopsala a už asi ani nedopíšu. Každopádně tady ten kousek máte:
Jak už to každoročné bývá, letošní červenec jsme se opět společně s rodinou letecky vydali navštívit zahraničí. Pro tento rok u nás zvítězilo Řecko. Rozhodovali jsme se již v zimě, na jaký hotel a hlavně destinaci se vydáme. První se nám líbil Rhodos, bohužel hotel, na kterém jsem chtěli ubytovat již byl úplně přeplněn a pro čtyřčlenou rodinu nezbylo místo. Proto jsme se začali dívat po ostrovu Zakynthos.


Zakynthos je plný nejrůznějích památek a významných objevů, např. 2000 let starý olivovník (snad nejstarší v Řecku vůbec), Ostrov na kterém se každoročně líhnou želvy Caretta Caretta, vzácné chrámy a kostely a další! Mé jméno je Tereza a když jsme narazili právě na hotel Tereza, okamžitě jsem se na něj chtěla podívat. Vydat se letecky k moři jsme chtěli s cestovní kanceláří Alexandria, jelikož nabízí v každé dostupné zemi Český animační tým, který každý večer pořádá tzv. seriál (např. Pomáda, Hříšný tanec, Z pohádky do pohádky, Karaoke apod). Už loni jsme byli na dovolené s Alexandrií a ČAT se nám ohromně líbil a proto jsme ho chtěli spatřit znova. Hotel na fotografiích vypadal krásně, navíc byl s velkým bazénem v zemi, all inclusive, barem, 40 m od moře a po rekonstrukci! Opak byl však pravdou.

Nakonec tedy hotel Tereza zvítězil a mi se na něj celého půl roku neuvěřitelně těšili. Když nastal čas odletu, byla jsem hrozně šťastná, a letadla mi nikdy nedělali špatně. Přiletěli jsme na místo a autobus i s naší delegátkou nás ochotně rozvezl do našich hotelů. Hotel Tereza vlastnila přímo Ck Alexandria, takže řeč byla spíš o něm. Cestu autobus jsme si moc užívali, okolí bylo totiž nádherné. Tak když projíždíte kolem háje oliv, krásného moře, ostrova a nejrůznějších supermarketů jste ohromeni, protože tohle se běžně v ČR nevidí.

Když jsme přijeli na hotel Tereza, z venku vypadal slibně, ikdyž ne zrovna luxusně. Snad nemusím psát, jak jsme se vybalovali apod, začnu psát prostě co si pamatuji.

Hned druhý den jsme si chtěli objednat výlet klimatizovaným autobusem do vinařství, k nejstaršímu olivovníku, do modrých jeskyní, do výrobny oliv, k rozhledně a do nějakého kostela (chrámu). Samozřejmě jsme nebyli jediní a bylo ještě více výletů, takže jsme si museli vystát dost dlouhou frotnu (snad 2h jsme čekali než se to trochu vylidní a pak 1h stáli v té frontě). Výlet jsme ale nakonec snad za 100€ zakoupili. :)

Hotel byl pěkný, recepce byla maličká, ale taková "útulná". Když jsme dostali klíčky (residence B, číšlo pokoje 201) šli jsme si samozřejmě vybalit kufry. Pokoj byl prostorný, vstupovalo se do 1. místnosti, kde byla manželská postel, kosmetický stolek, stůl, lednice, skříň a televize. Poté vedly dveře do vedlejšího pokoje, kde byla skříň a manželská postel (tam jsem spala já s bratrem). Z obou pokojů byl vstup na společný balkon s výhledem na bazén a areál hotelu. Koupelna byla ovšem nejhorší, kterou jsem ky viděla. Byla maličká, měla snad 2m na délku a 1m na šířku! V celé koupelně byla jen sprcha s takovým igelitovým pláštěm, který byl jako aby se na vás nikdo nemohl dívat, záchod a umyvadlo. Po celém ostrově se nesměl splachovat toaletní papír, vždy se musel hodit do koše vedle záchodu kvůli úzkému potrubí.
Takže lidičky, kdo jedete ještě na dovolenou, užijte si ji jak jen to půjde a i ti, kteřá už nikam nejedou, prázdninujte dokud můžete ♥
xoxo
Vaše Tereza
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
© Tereza / fixovka.blog / 2013-2014
New Yorker

|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz |