Tipy pro perfektní manikúru.

14. december 2013 at 19:24 | Terie |  Móda
Snad všichni jsme si někdy lakovali nehty a nejednou se nám stalo že by jsme si lak otřeli o stůl, protože ještě nebyl suchý, nebo jsme při lakování omylem přetáhli a na kůži jsme měli lak a nešel dobře smýt. V tomto článku se ale dozvíte jak těmto a dalším věcem předejít.


Jako první tu mám tip ohledně dlouhého čekání než nehty uschnou. Možná některé z vás sedávaly u větráku a nechávaly si na nehty foukat vzduch s tím, že to nehty vysuší dříve. Není to ale vůbec pravda. Prudký vzduch totiž může na nehtech udělat bublinky a taky lak na nehtu posunout. Proto místo foukání na nehty dělejte následující. Po nalakování nehtů si ruce ponořte do studené vody a nechte je tam 3 minuty. Lak na nehtech za 3 minuty ve studené vodě uschne a už se nemusíme trápit s tím že se nám lak rozmaže.
Další nepříjemností je, že vám občas může ujet ruka a nalakujete si kůži vedle nehtu. Lak se z kůže odstraňuje velmi špatně a kolikrát si s ním například odstraníte i lak z nehtu. Pokud se ti to někdy stalo, tak jsou tu dvě varianty. Tou první je, že si koupíme štěteček na oční linky (většinou je velmi tenký), namočíme ho do odlakovače a všechny přetahy a šmouhy odstraníme takhle precizně. Druhou možností potom je, že si před každým lakováním nehtů kůži okolo nehtu namažeme vazelínou nebo nějakým velmi mastným krémem. Když si potom totiž utřeme krém, utřeme s ním i lak. Nejlepší je kombinovat obě možnosti, tudíž si před lakováním kůži namazat, ale pro jistotu mít i tenký štěteček, aby jsme mohli odstranit drobnosti.Určitě také znáš moment, kdy po odlakování tmavého laku na nehty máš nehty tmavé nebo někde ještě trošku špinavé od laku. Už jsem o tomhle psala, vezmeš si kartáček na zuby, která už nepoužíváš nebo kartáč na nehty a bělící zubní pastu, naneseš na nehty, chvilku budeš drhnout a nehty budeš mít čisté.Pokud si na nehty rádi tvoříte nějaké vzory nebo zkrátka rádi experimentujete, našla jsem hezký tip, jak si udělat na nehet srdíčko a jednoduchý tip jak vytvořit hezké malé tečky. Návody jsou níže :)Dál tu mám tip na francouzskou manikúru. Pokud si ji děláš poprvé a nemáš na francouzskou manikúru nálepky, použij náplast. Musí mít samozřejmě oválný kraj. Náplast nalepíš na prst v takové vzdálenosti jak chceš mít bílé místo a nehty si nalakuješ. Lak si necháš zaschnout /nebo ho ponoříš do studené vody/ a náplast sundáš.Pokud máš spousty laků a už nevíš kam je dávat, vem si obyčejnou krabici, polep si ji balícím papírem podle tvého uvážení a do něj naskládej laky. Jak ale budeš vědět jaký lak je který, když uvidíš jen vršky? Laky si nalakuj na nálepky a potom je nalep na víčka přesně jako na obrázku.Posledním tipem co pro vás mám je vhodný když si omylem chytnete nebo se otřete o stůl a lak jste ještě neměli mokrý. Nehet si spravíte tím, že si olíznete prst a jemně rozmazané místo uhlazujete. Sliny totiž reagují s lakem tak, že lak změkčí a smíchají povrch. Na uhlazování můžete použít rovnou i jazyk, ale já osobně z toho mám strach. Nezapomeňte, LÍZAT ne JÍST. :)


(zdroj http://eastcoastshine.blog.cz)
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
© Tereza / fixovka.blog / 2013-2014
New Yorker

|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz |