Řasy, řasenky a vše kolem.

14. december 2013 at 18:57 | Terie |  Pleť
Řasy jsou důležitou částí obličeje. Každý je má ať už dlouhé, krátké řídké husté. Každá druhá slečna používá pro jejich zvýraznění řasenku. Jak si ale správně vybrat řasenku? Na co slouží jednotlivé kartáčky? A jak se o řasy starat? To se dozvíte právě teď.
Více v c. článku


Nevíte jak si správně řasenku? Určitě nekoukejte na reklamy, které vám slibují zahuštěné řasy, která se nelepí a blah blah blah. Ve škole jsme jednu dobu rozebíraly reklamy a učitelka nám pustila reklamu na nějakou zbrusu novou řasenku na Maybelline. Ptala se nás, jestli si myslíme, že to byly její řasy. Samozřejmě že ne, její řasy byly nalepovací, tudíž to byla klamavá reklama. Učitelka nám ovšem pustila reklamu znovu a stopnula ji v jednom úseku a divily by jste se, co tam bylo napsané. Malým bílým písmem bylo v rohu napsané "Na modelce byly použity falešné řasy pro zahuštění", tudíž to klamavá reklama nebyla. Od té doby nevěřím naprosto ničemu. Možná že vám jejich řasenka doopravdy řasy zhustí, ale nikdy né tak jako modelce. Řasenky si tedy vybírejte pečlivě a i podle kartáčků.
Nevíte jaký kartáček si vybrat? Tady máte představené 3 nejpoužívanější.


Nejtypičtějším kartáčkem je kartáček kuželovitý. Kartáček se hodí na všechny typy řas. Tímhle kartáčkem docílíš přirozeného vzhledu a dokážeš s ním vykouzlit i řasy jemné v koutku oka. Kuželovitým kartáčkem můžete líčit i horní i spodní řasy. Je to zkrátka ten úplně nejjednodušší a nepoužívanější kartáček.Dalším typem je kartáček, který je určen na zhušťování řas. Zhušťovací kartáček poznáte tak, že na obalu řasenky je zkrátka napsané něco ve stylu "pro zhuštění řas". Zhušťovací kartáček je vhodný pro jemné řasy, protože obsahuje vlákna, díky nimž budou řasy vypadat hustější.
Kartáček se příliš nehodí na denní líčení, protože se může drolit, no je jen na vás jestli ji použijete nebo ne. Řasenka tedy nevydrží celý den a většinou si musíš řasy přelíčit.
TIP: Pokud máš malé oči a naneseš řasenku na horní i spodní řasy, můžeš je tím opticky zmenšit. Pozor na to !Dalším typem kartáčku je plastový hřebínek. Ten krásně odděluje řasy a vytváří přirozený denní vzhled. Řasy krásně rozčeše a upraví, tudíž s takovým kartáčkem nemusíte bojovat se slepenými řasami. Výhodou také je, že pokud vám řasenka zaschne, nebo ji zkrátka vypotřebujete, kartáček si můžete nechat. Když si ho totiž pořádně umyjete, můžete ho používat k pročesávání řas jen tak, když je nemáte nalíčené.
Hřebínek je ideální pro světlé nebo řídké řasy, protože se s ním lehce dostanete až ke kořínkům.

Kartáčků je samozřejmě více, některé jsou plastové, některé obyčejné "štětinové" a každý by měl plnit svoji funkci.
Nejoblíbenější a nejpoužívanější řasenkou je podle amerického časopisu Glamour řasenka Great Lash od Maybelline. Už šestkrát zvítězila v anketě ve zmíněném časopise, které se zúčastnilo téměř 400 000 čtenářek. Díky dvojnásobné dávce černého pigmentu dělá řasenka opravdu výrazné řasy. Její cena také není vysoká. Stojí okolo 100kč a seženete ji v každé drogérii, protože na trhu se drží už neuvěřitelných 35 let. Je vidět, že je vážně oblíbená.
Já nad její koupí pořád přemýšlím už jen díky tomu, že se mi líbí její obal, vždycky si ale vyberu jinou:D. Každopádně už se těším na den, kdy si ji koupím.


Dalším problémem je, že dívky často neví jak se o řasy starat. Poud chcete zdravé nelámající řasy, je tu jedna jediná věc, kterou by jste neměli dělat. Neměli by jste si totiž řasy vůbec líčit. Líčením se řasy jen lámou a ztrácí svoji pružnost. Když už tedy chcete používat řasenky, používejte ty, které obsahují vyživující složky. Skvělou volbou jsou také řasenky průhledné. Já osobně vím, že i průhledná řasenka může změnit celou tvář. Průhledné řasenky navíc většinou obsahují vyživující složky takže můžete zabít dvě mouchy jednou ranou.
Dalším tipem jak chránit svoje řasy je nechat si je oddychnout. Zkuste se aspoň přes víkend nelíčit. Pokud zůstáváte doma s rodinou, nemusíte se jim přeci líbit nebo je ohromit, takže přes víkend zůstaňte odlíčená. Neodpočinou si pouze řasy, ale i celý obličej, který nebude mít ucpané póry a nebude se vám tolik dělat akné.
Pokud vám řasy padají je potřeba doplnit určité vitamíny. Především je to betakaroten, vitamin E, B-komplex, B12 a panthenol.
Pokud vám vadí polykání prášků, kapsle vitamínu E se dají propíchnout a aplikovat přímo na řasy a vitamín B12 obsahují pivovarské kvasnice.

Pokud si řasy nechcete líčit, jsou tu další způsoby jak si je upravit. Tím je například používání kleštiček na řasy, které řasy pozvednou a vypadají díky nim delší. Skvělým tipem jak kleštičky používat je například obrázek níže, samozřejmě ale dávejte pozor, aby jste si řasy nevytrhaly.Dále si řasy můžete natočit pomocí elektrické kulmy. Není to kulma jako na řasy, je menší a vypadá zhruba nějak takhle (fotka níže). Jejím principem je, že se teplem řasy natočí a efekt vydrží déle. Je k řasám šetrná, ale natáčené se musí po pár dnech opakovat.Dále si můžete řasy nechat nabarvit. Barvení nestojí tak moc a řasy se i takhle výrazně změní. Barvení je vhodné pro dívky, které mají světlé řasy a nebo když jedete na dovolenou k moři a nechce se vám tam líčit. Pro zvýraznění nabarvených řas použijte bezbarvou řasenku.

Posledním tipem jak si upravit řasy je jejich permanentní prodloužení řas. Permanentní prodlužování řas má dva typy. Prvním je prodlužování řas pomocí trsových řas, to znamená, že se trsy řas lepí mezi přírodní řasy. Druhým typem je prodlužování jednotlivých řas, což znamená, že se aplikuje jedna řasa na řasu přírodní. Řasy není potřeba líčit, vlastně by se je ani líčit nemělo. Dívky, které řasy mají permanentně prodloužení si líčí jen spodní řasy a to jen lehce. Řasy vydrží 60-90 dní a po 14-20 dnech se doplňují ty řasy, které vypadaly.
O téhle technice přemýšlím i já, protože spousta kamarádek si je nechává prodlužovat. Řasy vypadají nádherně a přirozeně a máte řasy jako mrkací panenky. Výhodou je, že si je nemusíte líčit a postačí vám tedy jen obyčejný kartáček, kterým si řasy pročešete.

Jaké řasy máte vy? Necháváte si je barvit nebo prodlužovat?
(zdroj http://eastcoastshine.blog.cz/)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 ruthi. ruthi. | Web | 14. december 2013 at 19:02 | React

joj, oni ví jak na to. momentálně mám Rocket Volume of Maybelline a jsem s ní opravdu spokojená, také se mi velmi zamlouvá Oriflame řasenka ;)

2 Amy Amy | Web | 14. december 2013 at 19:02 | React

Pěkný článek :) Já si normálně nanáším řasenku, nepotřebuju je prodlužovat :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
© Tereza / fixovka.blog / 2013-2014
New Yorker

|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz |