Co dělat, aby vaše pleť byla krásná i v zimě

14. december 2013 at 20:02 | Terie |  Pleť
Ledové měsíce totiž dávají pokožce tak zabrat, že se chová jinak než po zbytek roku.
Co vaše tváře potřebují, aby se svůdně rozzářil?!
Jestliže je ve vzduchu dostatek vlhkosti, kůže si s extrémní zátěží poradí, zato suché prostředí v přetopených místnostech ji vydráždí k reakcím, na které nejste u své pokožky zvyklá. Přípravky, jež běžně používáte, na ni najednou vůbec nefungují. Sucho zašpuntuje póry, nastartuje mazové žlázy nebo zbaví tváře přirozeného lesku, a pokud nezměníte styl péče a nevyměníte pár přípravků, můžete si pleť ještě zhoršit. Přestaňte se ohlížet na klasické dělení, protože stejně jako vy i pokožka nevyzpytatelně střídá nálady, když je vystavená náročné zátěži. Podle toho, jak je kůže naladěná právě teď, jí naservírujte takovou péči, která ji v zimě zklidní a vrátí do rovnováhy, díky níž zase začne vzkvétat.


Zlobí vás pupínky
Během teplejších období vám vůbec nedělá problém s akné zatočit, ale jen co teploty klesnou, péče, na kterou jste zvyklá, najednou selhává a na tvářích se vám začínají rojit protivné vřídky.

Co za tím vězí: V tomto případě je viník jasný - za pupínky stojí vysušená pokožka. Póry mají tvar úzkých trubiček, ve kterých se zadržuje maz, a právě vyprahlá kůže, s níž se zrovna teď potýkáte, se snaží mastnotu co nejvíc zadržovat, čímž vznikají vřídky. Některé přípravky proti akné (hlavně ty s obsahem benzoylperoxidu či retinolu, které maz pohlcují) v kombinaci se suchým vzduchem odvádějí z pokožky vlhkost a ještě více ji dehydratují. Výsledek je pak přesně opačný, než potřebujete. Pleť začne zběsile vytvářet ještě víc mastnoty, aby se opět dostala do rovnováhy.

Jak pokořit akné: Každý večer odstraňte z pokožky šupiny, jež ucpávají póry. Vyberte si jemný přípravek, abyste si pleť nepoškrábala. Nás zaujala novinka Pure-Clear, Pure Zone, L'Oréal Paris, 149 Kč. V balení najdete kromě čisticího gelu i gumový kartáček, který šetrně vycídí každý pór. Speciální přípravky na akné nepoužívejte sedm dní v týdnu, stačí jimi pokožku opečovat jednou za dva dny. A také používejte zvlhčující přípravky, třeba hydratační krém s SPF 15 Aquaporin Active, Eucerin, 429 Kč, nebo Hydra Zen, Lancôme.
(zdroj: jenprozeny.cz)
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
© Tereza / fixovka.blog / 2013-2014
New Yorker

|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz |