Akné

14. december 2013 at 18:51 | Terie |  Pleť
Akné patří mezi nejčastější kožní choroby a kromě nepřijemných fyzických projevů může přivodit i psychické problémy. Lidé s akné jsou často terčem posměšků. Ale proč? Tohle nikdy nepochopím. Akné může mít každý z vás a je to běžná věc, za kterou není potřeba se smát. Vyskytuje se až u 85% mladých lidí do 25 let. U 5% přetrvává po přesažení 25 let. Akné můžete objevit na obličeji, krku, ramenou, horní části hrudníku a na zádech. Bohužel s akné můžete bojovat až do konce života. U některých ustupuje po 20. roce věku. Nebojte se, akné není infekční, takže se nedá od někoho přenést na vás.
Více v c. článku


Černé tečky, zanícené pupínky, červená místa, doživotní jizvičky - to jsou nepříjemné projevy akné. Mezi nejčastější příčiny akné patří především nadměrná tvorba mazu. Při menstruaci se zvyšuje tvorba mazu, a to nejčastěji pár dní před menstruačním krvácením. Další příčina může být špatná kosmetika. Jedná se zejména o hutnější přípravky. Kombinace horkého a vlhkého počasí akné také neprospívá. Jedním z důvodu je zapocení a zapaření kůže. Zejména u lidí v mém věku se zhoršuje stav akné při kouření. Pozor si ale musí dát nekuřáci, kteří pobývají v zakouřeném nebo prašném prostředí. Lidé s akné mají tendenci k přehánění hygieny. Často používají přípravky, které obsahují alkohol. Alkohol vede k vysušení pleti. Špinavé ruce plné bakterií nemohou akné vyvolat, ale podstatně zhoršit. A poslední je stres.
Prevence akné. Pleť si dvakrát denně čistěte. Používejte k tomu speciální pleťové gely nebo mléka určené na pleť s akné. Říká se, že lidé s akné nemůžou používat kosmetiku. To ale není pravda. Můžete používat kosmetiku, ale jen pro mastnou a problematickou pleť. Špatné jsou naopak mastné či výživné make-upy. Nejhorší, co můžete udělat je, že si akné budete vymačkávat. Zvyšuje se totiž tvorba jizev. Tzv. "babské" recepty mohou zabrat jenom u mírného akné. Může vám zlepšit pleť antikoncepce. To se musíte poradit s lékařkou. Vitamíny, které akné zhoršují jsou B3, B6 a B12.
To je vše. Snad se vám tento článek líbí.
Pokud máte také akné, napište mi do komentáře jaké kosmetické produkty používáte, děkuji. Terie.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
© Tereza / fixovka.blog / 2013-2014
New Yorker

|Při přistihnutí kopírování či přivlastňování mých textů či fotek budeš náhlášen adminovi blog.cz |